Dane osobowe

Informujemy, że przetwarzanie danych osobowych w ramach i zgodnie z działaniem Kościoła katolickiego i jego struktur opiera się na Kodeksie Prawa Kanonicznego, Dekrecie ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim oraz prawie partykularnym Diecezji Sosnowieckiej.

Liturgia dnia

Sakrament Pokuty

pn. - so.: 15 min przed Mszą św.

nd.: podczas Mszy św.

Rozkład Mszy Świętych

W tygodniu: 7:00, 18:00

W niedzielę8:00, 10:00 – Msza dla dzieci i młodzieży, 12.00, 18:00

Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Środa18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu i Nieszpory

Czwartek po Mszy św. o godz. 18.00

Nabożeństwo Fatimskie

13-go każdego miesiąca o godz. 18.00 od maja do października

Dane

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Nawrócenia Św. Pawła Apostoła
ul. Wojska Polskiego 50
41-300 Dąbrowa Górnicza

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
75 1020 2498 0000 8702 0222 9052

 1. Dzisiejsza niedziela, jest dniem modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 2. Msze św. roratnie, na które zapraszamy całe rodziny, a zwłaszcza wszystkie dzieci, będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i dzwoneczkami. Niech w poszczególne dni dzieciom towarzyszą: w poniedziałek – mama, we wtorek – tata, w środę – babcia, w czwartek – dziadek, w piątek – rodzinnie. Idźmy razem drogą do Betlejem.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać:
 • we wtorek: Św. Ambrożego – Biskupa i Doktora Kościoła;
 • w środę: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy parafian na Godzinę Łaski do naszego kościoła, która będzie trwała od godz. 12.00 do 13.00. Uroczysta Msza Św. o godz. 18.00. Również tego dnia kończy się Jubileuszowy Rok Św. Józefa. Po każdej Mszy św. zostanie odmówiony akt zawierzenia św. Józefowi.
 1. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy parafian na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, jak również w pozostałe niedziele adwentu. Będziemy się modlić w intencji synodu ogłoszonego przez papieża Franciszka. Po skończonej koronce zapraszamy parafian na indywidualne rozmowy o kościele i naszej parafii w ramach synodu przeprowadzanego w naszej parafii.
 2. Odwiedziny chorych parafian w tym miesiącu odbędą się 17 grudnia br. Prosimy, aby wcześniej zgłosić w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie osoby chore i starsze, które w tym dniu chcą, aby kapłan przyszedł z posługą sakramentalną do domu.
 3. Adwentowe przygotowanie do przeżywania Tajemnicy Bożego Narodzenia w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 12 grudnia br., które potrwa do wtorku 14 grudnia br., które poprowadzi Ks. Artur Rzepecki – Dyrektor salezjańskiej wspólnoty w Poznaniu. Program jest umieszczony w gablocie ogłoszeń i na naszej Rekolekcje Adwentowe 2021.
 4. Świece Caritas, jako wigilijne dzieło pomocy dzieciom, są do nabycia w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.
 5. W tym roku opłatki na stół wigilijny nie będą roznoszone pod domach, tylko będą do nabycia w kościele. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
 6. Zachęcamy parafian do włączenia się w ogólnopolską akcje „Tytka charytatywna”, Papierowe tytki można pobrać wychodząc z kościoła i wypełnioną przynieś do 19 grudnia br.
 7. Nasza parafia podjęła współpracę z Fundacją Małych Stópek, która wspiera domy samotnej matki, hospicja i domy dziecka w całej Polsce. Zbiórka artykułów higienicznych zostanie przeprowadzone w naszym kościele w terminie od 20 grudnia 2021 do 2 stycznia 2022. Szczegóły zostaną podane w krótce.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i domu zakonnego. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł: „Adwentowa szkoła modlitwy”. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł: „O trudnościach w czytaniu Biblii”.
 10. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i wszelkich Łask Bożych w przeżywaniu czasu Adwentu.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólny parafialnej do wieczności odeszli: śp. Waldemar Kałuża, Stanisława Pawluś, Barbara Koźlak. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie …

ks. Tomasz Bejm
proboszcz